Jak dołączyć do zabawy

Jak dołączyć do zabawy

Zapraszamy do zabawy osoby, które zakupiły grę Minecraft w wersji java.

 1. Wpisz swój Nick z Minecrafta oraz podaj adres e-mail, zaakceptuj regulamin, a następnie naciśnij dołącz.
 2. Po wypełnieniu formularza pojawi Ci się taki komunikat. Sprawdź swojego maila! Aby z tego samego komputera dodać kolejnych graczy musisz poczekać około 2 minut.
 3. Po wypełnieniu formularza oraz uzyskaniu informacji o serwerze, uruchom grę.
 4. Zaloguj się do gry uzupełniając swój adres e-mail i hasło.
 5. Aby przejść dalej kliknij przycisk “Graj”.
 6. Po pojawieniu się menu głównego wybierz “Tryb wieloosobowy”.
 7. Następnie kliknij “Dodaj serwer”.
 8. Nazwij serwer według  swoich upodobań (nazwa będzie widoczna tylko dla Ciebie), a następnie wpisz adres serwera, który dostałeś (i tu w mailu zwrotnym czy tam od razu po wypełnieniu formularza). Kliknij przycisk “Gotowe”.
 9. Teraz za każdym razem aby zalogować się do gry wystarczy, że wybierzesz z listy zapisany serwer i dwukrotnie w niego klikniesz.
 10. Po zalogowaniu się się na serwer powinieneś znaleźć się na spawn’ie.
 11. Witaj w świecie Grarantanna. Musisz przestrzegać tu paru zasad. Zabronione jest używanie wulgaryzmów, wyzywanie innych graczy oraz niszczenie ich budowli. Możesz zwiedzać świat obserwując poczynania innych graczy. Więcej informacji dostępnych jest w REGULAMINIE.
 12. W swoim ekwipunku znajdziesz książkę (jest to przedmiot, którego nie możesz się pozbyć). Po naciśnięciu prawego przycisku myszki znajdziesz menu wraz z listą dostępnych komend oraz członków moderacji.

Lista dostępnych komend:

 • /plot claim → wpisz na samym początku przygody aby uzyskać własną działkę. Pamiętaj, że w posiadaniu możesz mieć tylko jedną działkę. Automatycznie zostaniesz przeniesiony na swoją działkę.
 • /plot home → przeniesie Cię z powrotem na Twoją działkę.
 • /lobby → powrót a spawn
 • /tpa <NickDocelowageoGracza> →  teleportujesz się do innego gracza, ale nie możesz teleportować ich do siebie. Pamiętaj, że przy próbie teleportowanie się do gracza musi on zaakceptować Twoją prośbę.
 • /menu → otwiera menu gracza. Posiada ono wiele przydatnych opcji!

 

Na świecie będzie się zawsze znajdował admin, który służy pomocą, ale także będzie pilnował, aby uczestnicy przestrzegali regulaminu zabawy. Mają możliwość wyrzuć gracza na krótki czas oraz całkowitego zbanowania (usunięcie uczestnika z zabawy).

 

BĄDŹ Z NAMI W KONTAKCIE!

Uczestników zabawy zachęcamy do dołączenia do naszego serwera Discord. Discord jest to darmowy komunikator głosowy i tekstowy, który ułatwi Ci kontakt z moderacją i innymi graczami naszego świata.

 1. Wejdź na stronę internetową: https://discordapp.com/register , aby móc zarejestrować się do serwisu Discord.
 2. Wypełnij pola swoimi danymi oraz przeczytaj i zaakceptuj warunki. Następnie naciśnij przycisk Continue, aby przejść dalej.
 3. Zaloguj się na swoją skrzynkę elektroniczną, aby zweryfikować swoje konto.Gratulacje! Udało Ci się utworzyć konto w serwisie Discord!
 4. Przejdźmy teraz na stronę główną: https://discordapp.com/.
 5. Masz możliwość korzystania z komunikatora używając przeglądarki internetowej lub pobierając program na swój komputer. Wypróbujmy pierwszą opcję. Naciśnij przycisk Open Discord lub Otwórz Discorda.
 6. Po zalogowaniu będziesz się znajdować w domyślnym menu. Aby dodać nasz serwer naciśnij duży plus znajdujący się po lewej stronie na pasku. A następnie wybierz opcję Join lub Dołącz do serwera.
 7. Wprowadź link z zaproszeniem:https://discord.gg/jguHXZ5, a następnie naciśnij Dołącz.
 8. Oficjalnie znajdujesz się na naszym serwerze Discord! Znajdziesz tu kanały tekstowe oraz głosowe.Możesz tu rozmawiać z innymi graczami oraz prosić o pomoc moderacje.

 9. Aby korzystać z Discorda na komputerze, a nie przy użyciu przeglądarki - należy go zainstalować. W tym celu powinno się wejść na stronę główną: https://discordapp.com/.
 10. Następnie kliknąć na przycisk “Pobierz dla Windows”:
 11. W tym oknie należy wskazać w którym miejscu ma się zapisać instalator Discorda i kliknąć “Zapisz”.
 12. U dołu przeglądarki (Google chrome) lub w prawym górnym rogu (Mozilla Firefox) pojawi się stan pobierania. Po pobraniu wystarczy kliknąć w “DiscordSetup.exe”. Instalacja rozpocznie się automatycznie.
 13. Po instalacji zostaje tylko zalogować się na swoje konto Discord i dołączyć do Naszego serwera (kroki 6-8).